چندین سال است که شرکت های مختلف از بازاریابی رایحه برای ارتقای کسب و کار خود استفاده می کنند. این سبک بازاریابی باعث می شود مشتریان به برند شما وفادار بمانند. شرکتهایی مانند نایک، اپل و استارباکس از طریق پراکندن رایحه هایی خاص در فروشگاه های خود و یا حتی در محصولات شان از بازاریابی رایحه بهره می برند در ایران نیز شرکت صفا رایحه خدمات مشاوره و فروش تجهیزات بازاریابی رایحه را ارائه می کند.

از این رایحه ها برای تحریک احساسات مشتریان بالقوه، ترغیب آنها در افزودن رایحه به برند محبوبشان (تصویر برند) و همچنین صرف زمان بیشتر در فروشگاه ها (تجربه مشتری) استفاده می شود. همچنین رایحه باعث می شود خاطرات خوبی از فروشگاه در ذهن آنها باقی بماند که این امر منجر به مراجعه مجدد مشتری به فروشگاه و خدمات می شود (وفاداری به برند).

چرا بازاریابی رایحه موفق عمل می کند؟

بازاریابی رایحه

بازاریابی رایحه

در این سبک بازاریابی با رویکرد ظریف خود بسیار ساده و بی تکلف است و با نفوذ به ناخودآگاه مشتری او را در انتخاب کمک می کند. حس بویایی قوی تر از حس های دیگر بوده و با حافظه و احساس گره خورده است. این موضوع فرصتی بی نظیر در اختیار این شیوه بازاریابی قرار می دهد تا با ایفای نقشی کلیدی در انتقال ادراک، مشتری را جذب نماید.  در این نوع بازاریابی به اکتشاف فرصت های بیشتر برای کسب و کار کمک می کند و همچنین باعث القای رایحه برند یک شرکت در ذهن مشتری می شود.

 

بیشتر بخوانید در مورد اینکه مزایای بازاریابی رایحه چیست؟