اسانس صنعتی لیمو

صفحه نخست > اسانس صنعتی لیمو

شرکت صفا فرگرنس انواع اسانس صنعتی با کیفیت را به شما ارائه می دهد.

فقط کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اسانس صنعتی لیمو

صفحه نخست > اسانس صنعتی لیمو

شرکت صفا فرگرنس انواع اسانس صنعتی با کیفیت را به شما ارائه می دهد.

فقط کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اسانس صنعتی لیمو

اصطلاح  ” اسانس ” به معنی ” روغن اساسی (اصلی) ” است.

این اصطلاح  از ایده ارسطویی نشأت می گیرد که ماده از چهار عنصر تشکیل شده است: آتش ، هوا ، خاک و آب. عنصر پنجم  روح و نیروی زندگی تلقی می شد و چنین تصور می شد که تقطیر و تبخیر فرآیندهایی برای از بین بردن روح گیاه است.
امروزه میدانیم که اسانس ها یا بطور کلی خوشبو کننده های صنعتی چقدر در زندگی انسان تاثیر گذار هستند.
اسانس ها جز مواد اولیه و مهم  شوینده ها  از قبیل مایع دستشویی ، شامپو  و…  هستند و هر چقدر با کیفیت تر انتخاب شوند کیفیت محصول تولیدی را ارتقا میبخشند.
کیفیت اسانس به اندازه ای در کیفیت محصول شوینده یا آرایشی موثر و مهم است که کارخانجات تولیدی را ملزم میکند تا بر موضوع انتخاب شرکت تولیدی یا شرکت وارد کننده اسانس توجه ویژه ای را معطوف کنند .

صنعت  اسانس و عطر صنعت بسیار گسترده ای میباشد و  از دیرباز ذهن صنعتگران از سراسر جهان را به خود مشغول کرده است. شرکت های فراوانی با بیشینه و تجربه فراوان در این عرصه خدمت میکنند و وظیفه تولید و تامین با کیفیت ترین اسانس ها را در اختیار دارند.
شرکت ژان نیل فرانسه تامین کننده اسانس شرکت های معتبر از قبیل شانل و کریستن دیور ، از اعتبار ویژه ای در سطح بین المللی برخوردار است. که شرکت صفا فرگرنس افتخار نمایندگی انحصاری این شرکت را به عنوان واردکننده اسانس های صنعتی و عطری در ایران دارد.

در این بین اسانس صنعتی لیمو به دلیل خاصیت طراوت بخشی از اهمیت خاصی برخوردار است و میتوان گفت جایگاه ویژه ای در صنعت تولید اسانس ها دارد.
بسیاری از افراد به دلیل رایحه طبیعی و آرامش بخش و خاصیت دارویی و بهداشتی، اسانس لیمو را برای خوشبو کننده ها، شوینده های خانگی و ارایشی بهداشتی ترجیح میدهند.

تولید صنعتی اسانس

روش های مختلفی برای  تولید اسانس ها وجود دارد که همه آنها به تجهیزات پیچیده ای نیاز دارند. اکثر تکنیک های تولید اسانس تکیه بر این موضوع است که اکثر اسانس ها با روغن ، چربی ، الکل و حلالهای خاص مخلوط می شوند . با توجه به ترکیب شیمیایی گیاه ، برخی از روشها برای گیاهان خاصی بیشتر از بقیه مناسب است.

تقطیر

اکثر اسانسهای خالص از طریق تقطیر با بخار از گیاهان استخراج می شوند. گیاهان تازه بر روی آب جوش معلق می شوند و بخار، روغن را از گیاه خارج می کند. چون  آب و اسانس ها با هم مخلوط نمی شوند ، این دو از همدیگر جدا می شوند و اسانس جمع آوری می شود.

فشردن

مستقیم ترین روش تولید اسانس، با استفاده از فشردن  گوشت ، دانه ها و پوست گیاه است. مثال بارز این فرایند تولید روغن زیتون است.
این روش بیشتر برای پوست مرکباتی مانند پرتقال ، لیمو ، یا گریپ فروت استفاده می شود ، زیرا روغن پوست آنها به راحتی فشرده می شود.

انفلوراژ Enfleurage

این روش بسیار قدیمی است و امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد و دارای فرایند طولانی و پیچیده است که بسیار گران میباشد.

شکوفه ها روی ورقه های چرب و گرم قرار می گیرند که روغن گلها را جذب می کند. در ابتدا از چربی حیوانی یا گوشت خوک استفاده می شد ، اما در حال حاضر چربی های گیاهی متداول تر  هستند. پس از افزودن اسانس به چربی ، گلهای پژمرده حذف می شوند و با گلهای تازه جایگزین می شوند. این عمل چندین بار تکرار می شود تا زمانی که چربی با عطر ترکیب شود. سپس چربی با حلال ها جدا شده و فقط اسانس باقی می ماند.

اسانس صنعتی لیمو

کاربردهای اسانس صنعتی لیمو :

چرا صنایع آرایشی از لیمو برای ساخت عطر ها استفاده میکنند؟

اسانس لیمو دارای رایحه ای نشاط آور و طراوت بخش است. بسیاری از افراد لیمو را برای خوشبو کننده های زیر بغل توصیه می کنند زیرا بسیار اسیدی است و در کاهش بوی بدن بسیار مثر است. اسانس لیمو از پوست لیمو تهیه می شود و به همان اندازه در از بین بردن بوی بدن موثر است.

شامپو های دارای اسانس لیمو برای چه افرادی مناسب است؟

لیمو به دلیل خواص تمیز ، رایحه مرکبات و ضد عفونی کننده شناخته شده است. اگر موهای چرب دارید یا پوست سرتان مستعد آکنه است ، اسانس لیمو برای تعادل روغن ها و جلوگیری از عفونت ها مفید است. به پاکسازی پوست سر ، از بین بردن پوست مرده ، کثیفی و شوره کمک می کند.

چرا باید در ساخت صابون ها از اسانس صنعتی لیمو استفاده کنیم؟

آیا دوست دارید روی دوچرخه ، ماشین یا پروژه های خود در گاراژ کار کنید ، می دانیم که از تلاش برای برداشتن چربی سیاه از دستان خود ناامید هستید. مهم نیست که چقدر با صابون برای از بین بردن چربی سیاه در تلاش هستید و مالش می دهید ، به نظر می رسد که همیشه لکه های سیاه چربی باقی می ماند. با افزودن چند قطره اسانس صنعتی لیمو به مخلوط صابون خود ، کمی قدرت تمیزکنندگی بیشتری به صابون بدهید و دستان خود را با یک اسکراب خوب اسکراب کنید.

مزیت اسفاده از اسانس لیمو در کرم ها و اسکراب ها چیست؟

آیا تا به حال سعی کرده اید از روغن لیمو برای پوست استفاده کنید؟ به نظر می رسد که این روغن ضروری می تواند به لایه برداری پوست شما کمک کند. وقتی در برنامه مراقبت از پوست خود قرار می گیرید ، می تواند به درخشندگی تازه و سالم پوست شما کمک کند.

خوشبو کننده های هوا با اسانس صنعتی لیمو چه تاثیری بر محیط زندگی ما دارند؟

وقتی اسانس لیمو از طریق دستگاه خوشبوکننده هوا پخش می شود ، محیطی نشاط آور و روحیه مثبتی را ایجاد می کند. با توجه به ترکیب شیمیایی این اسانس، نشان داده شده است که با داشتن رایحه ای انرژی بخش و تقویت کننده به بهبود روحیه کمک می کند. اگر می خواهید اسانس لیمو را پخش کنید، از سه تا چهار قطره در پخش کننده اسانس مورد نظر خود استفاده کنید. انتشار اسانس لیمو همچنین به پاکسازی و تصفیه هوا و سطوح خانه شما کمک می کند.

شما چه بخواهید بوهای موجود در هوا را از بین ببرید و چه بخواهید بوی تازگی ، روشنایی و تمیزی خانه را حفظ کنید ، اسانس لیمو انتخابی مطلوب است.

تاثیر اسانس لیمو بر اشیاء عتیقه و چوبی چیست؟ آیا میتوان گفت علاوه بر خاصیت پاک کنندگی ، محافظت میکند؟

ویژگی های پاک کننده و حفظ کننده لیمو آن را به اسانس مناسب برای نگهداری مبلمان شما تبدیل می کند. برای تمیز کردن و نگهداری مبلمان از اسانس لیمو استفاده های مختلفی می شود.
با افزودن چند قطره از این روغن ضروری به روغن زیتون ، می توانید لاک مبلمان غیر سمی خود را در خانه ایجاد کنید. اسانس لیمو هنگام استفاده روی مبلمان ، درخشندگی و تمیزی منحصر به فردی از خود به جا می گذارد ، از خشک شدن چوب های ریز جلوگیری می کند و می تواند رطوبت از دست رفته را در چوب های عتیقه با نفوذ به سطوح فرسوده جایگزین کند.

آیا تاثیر اسانس لیمو فقط بر اشیاء چوبی است؟

خیر، در حالی که لیمو می تواند با مبلمان چوبی معجزه کند ، برای نگهداری مبلمان چرمی نیز مفید است. کار و مراقبت ویژه ای برای نگهداری مبل چرمی یا صندلی چرمی لازم است ، اما اسانس لیمو با خواص نگهدارنده ، بسیاری از کارها را برای شما انجام می دهد. از پارچه آغشته به روغن لیمو برای پاک کردن مبلمان چرمی خود ، برای حفظ قطعه و جلوگیری از شکافتن چرم استفاده کنید.

تاثیر اسانس لیمو بر نقره جات و فلزات چگونه است؟

اسانس صنعتی لیمو ترش یک درمان عالی برای مراحل اولیه رنگ آمیزی نقره و سایر فلزات است.

دیگر نیازی به دور ریختن جواهرات ، ظروف نقره ای یا سایر وسایل خانگی که شروع به لکه دار شدن کرده اند ندارید ، کافی است چند قطره از این اسانس را روی یک پنبه بریزید و روی قسمت تیره آن بمالید تا زیبایی طبیعی فلزاتتان بازگردانده شود.

فواید اصلی اسانس صنعتی لیمو خواص تصفیه کننده آن است که آن را به جزء عالی برای پاک کننده های خانگی تبدیل می کند. اگر نگران آلودگی  هستید ، این روغن ضروری راه حل مناسبی برای تمیز کردن سطوح حمام و آشپزخانه است.

برای اطلاع از قیمت اسانس صنعتی و دریافت لیست قیمت اسانس صنعتی با کارشناسان شرکت صفا فرگرنس تماس بگیرید

واحد فروش اسانس

شرکت صفا فرگرنس انواع اسانس صنعتی با کیفیت را به شما ارائه می دهد.

فقط کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سایر محصولات و خدمات صفا فرگرنس