اهمیت اسانس و رایحه در محصولات شوینده

اهمیت عطر و اسانس در محصولات شوینده

میدانیم که نقش عطر ها ، اسانس مواد شوینده و عطر و رایحه از طریق حس بویایی تنها حسی که بطور مستقیم خاطرات و احساسات شما را به بخشی از مغز میرساند پر رنگ می شود. بنابراین، میتوان گفت عطر یعنی  خاطرات شما !   فکر کنید که بوی کوکی های تازه پخته شده خوش طعم و عطر مادرتان؛ شور و نشاط یک روز بارانی و بوی باران؛ عطر گل و چمن های تازه  آبیاری شده، همه خاطراتی هستند را که در ذهن شما عمیقا نفوذ کرده است، و یا حتی  احساس عطرهای خوشبویی که احتمالا مادرتان روی مچ دستش زده و  یا یا رایحه مواد شوینده ای که در لباس هایش استفاده می کند  به عنوان رایحه خاص مادرتان متعلق به خاطرات منحصربفرد شما خواهد بود.

رایحه مواد شوینده
عطر و اسانس مواد شوینده

چرا درک رایحه مهم است؟

چرا وقتی یک رایحه آشنا را بو می کنید ذهن ما  به ۲۰ سال پیش میرود؟ نورون های حساس بویایی به طور مستقیم به قسمتی از مغز که به طور نزدیک به  مرکز هیجانی مغز  و قسمت هایی از مغز که عواطف و خاطرات خود را به ثبت می کنند در ارتباط است.زمانی شاید اعتقاد ابن بود درک انسان از رایحه ها محدود است،ولی حس بویایی یکی از پویا ترین حواس ماست. در حالی که اجداد اولیه ما از این قدیمی ترین معنی رایحه برای شکار وپیداکردن غذا استفاده می کردند.

عطر این  قدرت را دارد که خاطرات شاد، غمگین، دلتنگی و حتی ترس را  یادآوری کند. بنابراین در واقع، قدرت فراوان  عطر را در کمک به کاهش اضطراب و استرس؛ انرژی بخشیدن به ما و تحریک احساسات شاد نباید دسته کم گرفت .امروزه عطرسازان به کارشناسانی در ایجاد رایحه هایی تبدیل شده اند که می توانند هر مشتری عطر را از این طریق احساس تحسین ، دلگرمی و اعتماد بنفس  کند.

عطر و رایحه
درک عطر و رایحه

عطر و اسانس در محصولات شوینده و پاک کننده

اسانس های صنعتی می توانند بر حسب کاربرد برای هر محصول شوینده و بهداشتی مناسب باشند. به عنوان مثال تصور کنید که آیا می توانید لباس های کثیف را با بوی بدن تصور باید بدانیم که امروزه عطر و اسانس صنعتی در رایحه مواد شوینده و محصولات آرایشی کاربرد های فراوانی دارد.

در واقع عطر و رایحه به بخشی از زندگی روزمره ماست، مثل نقاشی روی دیوارها که شما آنرا می بینید، میدانید آنجا است و همیشه وجود دارد، اما ممکن است حتی از تاثیرات آن بر احساسات و خلق و خوی خود آگاه نباشید. حتی اگربا بهترین مواد شوینده قوی، شتشو را انجام داده باشید، بدون رایحه ای که انتظار دارید آنها حس تمیزی و لطافت را برای شما ندارند.کنید ،خوب بعد ازیک شستشوی خوب چطور؟برنامه ریزی مغز ما تمیز و کثیف بودن لباس را تشخصی می دهد.

اسانس های صنعتی
اسانس های صنعتی

نقش عطر و اسانس های صنعتی در زندگی ما

بنابراین، مهمترین نکته این است که رایحه های مواد شوینده ،رایحه ای دلپذیر و غیر فرار باشد.به عنوان مثال،شما از هر چیزی که استفاده می کنید انتظار عطر و رایحه ای دارید مثلا از یک عطر مایع در مقابل یک حوله بیرون از گنجه تا حوله ای شته شده و تازه خشک شده که باید یک بوی ماندگار و بوی تازه ای داشته باشد می تواند متفاوت باشد.به این ترتیب، عطرها نقش مهمی در زندگی مصرف کنندگان بازی می کنند.

در واقع مواد شوینده،تمیز کننده و مایع ظرفشویی که این روزها  استفاده می کنیم ،نقش اصلی آنها نه تنها تمیز و  آراسته کردن زندگی ما را دارند بلکه رایحه خوبی که  در ذهن شما به جا میگذارند ممکن است  جلوه بیشتری در ذهن شما و اعتماد بنفسی که ایجاد می کند داشته باشد.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن